Hobbista.pl - Twój sposób na nudę

Strona główna » Lista Hobby » Różne » Aktualności » 5 porad od Preply - jak uczyć się efektywnie (matematyki w Gdańsku) by się nauczyć

5 porad od Preply - jak uczyć się efektywnie (matematyki w Gdańsku) by się nauczyć

 Nie sztuką jest się uczyć, a zwłaszcza uczyć w nieskończoność. Matematyka nie należy do łatwych przedmiotów, jeśli nie wiemy jak się do niej zabrać i trudno jest nam zrozumieć reguły, zasady obowiązujące w matematyce. Najlepszą metodą, która jest nie tylko efektywna, ale również polecana przez matematyków jest utrwalanie materiału poprzez ćwiczenia i zadania. Nie wystarczy wysłuchać dziesiątek godzin wykładów teoretycznych czy to w szkole, na uczelni czy poprzez Youtube.

Abstrakcja obniża poziom efektywności nauki, a matematyka ma to do siebie iż w tej dziedzinie nauki wiele zagadnień wymaga abstrakcyjnych założeń. Mimo logicznych wniosków matematyka wymaga również wyjścia poza format. Im wyższy stopień zaawansowania tym trudniej jest odnaleźć przykłady zastosowania prawideł matematyki w życiu. Duża ilość ćwiczeń pomoże nam zapamiętać, zrozumieć i utrwalić zapamiętaną treść. Nie wszyscy jednak potrafią nauczyć się matematyki samodzielnie. Wiele osób szuka wsparcia w kolegach, inni w korepetytora, a jeszcze inni śledząc nad książkami i załamując ręce.

Jedną z możliwości efektywnej nauki jest indywidualna praca z osobistym nauczycielem. Dzięki kontaktowi jedne na jeden można poświęcić tyle czasu ile trzeba na omówienie poszczególnych zagadnień, jak również dopytać o to co sprawia nam trudność bez oglądania się na pozostałych, grupę. Jeśli zachodzi taka potrzeba możemy zawsze korepetytora poprosić o wrócenie do wcześniejszych partii materiału czy ponowne wytłumaczenia, zadanie większej ilości zadań. Największą zaletą korepetycji jest to, iż sami decydujemy kiedy i jak często, jak długi i jak intensywnie będziemy się uczyć. Wbrew pozorom niesprzyjające okoliczności, pośpiech, presja czasu lub skrępowanie przed dana osobą osłabiają efekt nauki. Często brak efektów związany jest ze zmęczeniem i poświęcaniem zbyt wiele czasu na naukę, a raczej same dojazdy na zajęcia, z zajęć itp. Podejmując się e online zyskujemy na czasie i wygodzie nauki w domu lub w każdym miejscu, które uznamy za idealne do nauki. Nie musimy się również nikomu przyznawać do pobierania korepetycji wybierając nauczyciela z odległego krańca Polski. Ceny korepetycji online są bardziej konkurencyjne niżeli te w Gdańsku. Również rynek korepetytorów online pozwala na szerszy wybór, bowiem nie ogranicza nas wyłącznie do Gdańska, czy Trójmiasta. Możemy uczyć się z wykwalifikowanym nauczycielem matematyki jak i studentem tego kierunku, tak z Gdańska jak również z całego świata. Studiując matematykę i kierunki pokrewne nauka matematyki sprowadza się do śledzenia nowinek ze świata nauki, głównie w języku angielskim. By pojąc co niektóre partie materiału warto zajrzeć do forów internetowych i publikacji naukowych, jakich w sieci jest całkiem sporo i często dostępny w formie e-booków za darmo lub za drobną opłatą - podaje Preply, korepetycje - matematyka w Gdańsku

Alternatywą dla nauki z korepetytorem, który bądź co bądź kosztuje są portale społecznościowe i samopomoc wzajemna pozwalająca na uskutecznienie nauki. W małej grupie przykładowo klasy czy kółka zainteresowań można się efektywnie uczyć uzupełniając się wzajemnie, ucząc się na własnych błędach jak i cudzych. Im większa grupa, tym bardziej zróżnicowany jej poziom umożliwiający skuteczniejszą pomoc w razie trudności. Dodatkowym atutem grupy jest współzawodnictwo, wzajemna motywacja, monitorowanie swoich postępów, porównywaniu się itp. Nauka może tym sposobem być dobrą zabawą, sposobem na spędzenie wolnego czasu, poznanie znajomych o podobnych zainteresowaniach, rozwijanie swoich pasji. Dzięki dołączeniu do forów tematycznych, blogów matematycznych czy też grup na Facebook lub w innych portalach społecznościowych można uczyć się od siebie, wzajemnie wymieniając się doświadczeniem, wiedzą. Niezależnie od tego czy mieszkasz w Gdańsku czy w Krakowie a może w Nowym Jorku możesz posiąść wiedzę matematyczną korzystając z oferty mediów społecznościowych online. Dzięki udostępnianiu ciekawych filmów edukacyjnych, informacjach o spotkaniach i wykładach tematycznych, imprezach matematycznych i projektach można efektywniej się uczyć i to zupełnie za darmo. Co więcej można poczuć się równie potrzebnym dzieląc się swoją wiedzą, pomagając innym na miarę swoich możliwości. Rozmowy o konkretnych problemach z zadaniem, twierdzeniem mogą być niczym burza mózgów. To również okazja do polecenia sobie materiałów dydaktycznych, zadań itp. Dzięki zrzeszaniu się w grupy zainteresowań tworzymy społeczność wspierając się nie tylko merytorycznie ale i emocjonalnie, poznajemy się wzajemnie, zawiązujemy rozmaite relacje.

Sprawdź też: preply.com/pl/gdansk/korepetycje-z-matematyki, korepetycje - matematyka w Gdańsku

Wsparciem nauki matematyki służy oferta kursów online z matematyki. Na wielu poziomach oferowane są zarówno dla osób mających trudności w szkole czy na studiach jak i dla tych, którzy chcą się dobrze przygotować do matury czy innego egzaminu z matematyki, a także dla pasjonatów wychodzących poza minimum. Tym ostatnim poleca się w szczególności portale poświęcone matematyce, nie tylko edukacji matematycznej, która kierowana jest głównie do uczniów wszystkich szczebli szkół. Najwięcej materiałów w sieci występuję do nauki matematyki najmłodszych. Mimo powszechnej opinii, iż na elementarnym poziomie matematyka jest łatwa zarówno w nauczeniu się jak i nauczaniu wielu rodziców nie wie jak i nie potrafi nauczyć podstaw matematyki swojej pociechy. Kreatywne propozycje zabaw pozwalają na zainspirowanie do pracy rodziców i nauczycieli. Również na etapie bardziej zaawansowanej matematyki w sieci nie brakuje blogów i portali tłumaczących z pozoru trudne zagadnienia w sposób przystępny, ciekawie opisując na przykładach. Furorę w sieci robią platformy e-learningu z bogatą bazą multimediów i ćwiczeń utrwalających dostosowanych do możliwości ucznia, zapełniających atrakcyjną formę. Plusem e-learningu jest zorganizowanie wymuszające systematyczność nauki, uporządkowanie materiału bez pominięcia poszczególnych tematów, co jednak może być dla wielu osób wadą - Preply, korepetycje - matematyka w Gdańsku

Nie chcąc uczyć się online można również poszukać skutecznych sposobów nauki w Gdańsku. Jednym z takich sposobów jest nauka na korepetycjach stacjonarnych. Mimo sporej popularności korepetycji przez Skype te w formie tradycyjnej wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Wybierając korepetytora warto zwrócić uwagę na względy logistyczne zajęć z korepetytorem jak i metody nauczania i renomę korepetytora, które to nieodłącznie wiążą się z doświadczeniem i kwalifikacjami. Czasem zamiast zajęć indywidualnych można skorzystać z zajęć grupowych, które doskonale uzupełniają program matematyki w szkole. Kółka zainteresowań matematycznych są kierowane głównie do osób które z matematyka jako taką nie maja trudności, za to chcą poszerzyć swą wiedzę. To doskonałe rozwiązanie dla osób ciekawych świata. Poprzez przykłady, doświadczenie matematyki można się rozwijać. Co prawda online również można wziąć udział w szeregu sympozjów, konferencji i wykładów już na etapie szkoły gimnazjalnej to w Gdańsku istnieje wiele zajęć dodatkowych o profilu matematycznym, z jakich można i warto skorzystać. Warto w tym miejscu dodać iż najlepiej uczymy się wówczas gdy czegoś doświadczymy, ewentualnie zrozumiemy pożyteczność danej teorii na przykładzie  z życia wziętym, to właśnie ten sposób nauki matematyki cieszy się największym powodzeniem.

Autor: Preply Polska, korepetycje - matematyka w Gdańsku i nie tylko. Zapraszamy na efektywne korepetycje  z matematyki!

 

Drukuj Poleć znajomemu

więcej użytkowników »